اعلانات سایت

عکس محمد هرندي پور
ثبت نام در چهارمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات
از محمد هرندي پور در سه‌شنبه، 15 آبان 1397، 7:48 صبح
 

کنگره متخصصان علوم اطلاعات امسال نیز توسط همراه به صورت آنلاین پوشش داده میشود. کتابداران و علاقه مندانی که امکان حضور در این رویداد بزرگ را ندارند، می توانند بصورت آنلاین و مجازی ثبت نام نمایند.

برای ثبت نام از لینک زیر استفاده نمایید:

https://syad.ir/lms/course/view.php?id=79

 
عکس مریم سپهوند
فراخوان پیشنهاد موضوع
از مریم سپهوند در دوشنبه، 30 مهر 1397، 12:37 عصر
 

بدین وسیله از کلیه کتابداران، دانشجویان، و اساتید کتابداری دعوت به عمل می آید تا موضوعات پیشنهادی خود را برای برگزاری دوره های آموزشی اعلام نمایند.


ارتباط با ما

شماره تماس

09122162541

09376674854

02166860387

وب سایت

www.armook.ir

www.sayad.ir

ایمیل

info@armook.ir

شبکه های اجتماعی

@armook

نشانی: تهران، میدان ...

خواندن ادامهٔ مطلب
(74 کلمه)
برچسب‌ها:
 
عکس مریم سپهوند
فراخوان همکاری با مدرسین کتابداری
از مریم سپهوند در دوشنبه، 30 مهر 1397، 12:34 عصر
 

بدین وسیله از کلیه کتابداران، دانشجویان، و اساتید کتابداری برای تدریس موضوعات مربوط به این حوزه دعوت به همکاری می شود:

شرایط همکاری:

1. موضوع کارگاه از جدیدترین موضوعات حوزه کتابداری انتخاب شود.

2. زمان کارگاه حداقل 2 و حداکثر 8 ساعت باشد.

3. مدرسین ساکن تهران می توانند برای ضبط به استودیوی آرموک ...

خواندن ادامهٔ مطلب
(120 کلمه)
برچسب‌ها:
 


درس‌های موجود

این دوره آموزشی با همکاری شرکت پیام حنان و با تدریس خانم مهندس فاطمه کارخانه چی تولید شده است و معادل 8 ساعت آموزشی محاسبه می گردد. زمان آزمون 31 شهریور ماه ساعت 19 الی 20 می باشد. مدت زمان مجاز برای حضور در آزمون 30 دقیقه است.

دوره آموزشی نقش کتابداران در تشخیص اخبار جعلی نیمه دوم خرداد ماه برگزار میشود.

دوره میز مرجع مجازی از تاریخ 1 اردیبهشت 97 لغایت 10 اردیبهشت برگزار میشود.

این دوره تا 29 اسفندماه فعال است.

این درس تا 29 اسفند 96 در دسترس است.

بهره گیری از نظام­های مدیریت اطلاعات به منظور مدیریت بهینه اطلاعات امری ضروری در کتابخانه­ ها است. دقت، سرعت و سهولت مقوله­ هایی هستند که در انجام فعالیت­های روزمره کتابخانه باید مورد توجه قرار گیرند. استفاده از نرم افزارهای مناسب و جامع کتابخانه ای این فعالیت­ها را بهینه می­سازد. نرم­ افزارهای مخصوص مدیریت اطلاعات و به ویژه نرم­افزارهای قابل استفاده در کتابخانه ­ها به تدریج رو به گسترش نهاده ­اند و قابلیت­ های مختلفی را برای استفاده در اختیار کاربران گذاشته اند.

در این دوره آموزشی مباحث آشنایی با دو پایگاه اطلاعات اشپرینگر لینک و امرالد مطرح می شود.

cda_displayimage.gifcda_displayimage.gif

پروپوزال یا طرح پیشنهادی، یک پیش‌نویس پژوهشی است که در آن پژوهشگر به معرفی اجمالی موضوع تحقیق، اهداف تحقیق و سوالات آن، توضیح اهمیت موضوع انتخابی، ذکر تحقیقاتی که در گذشته پیرامون آن صورت گرفته، تعیین متغیرهای تحقیق، روش تحقیق، نتایج محتمل تحقیق، زمان و هزینه مورد نیاز و .... می پردازد.

سواد اطلاعاتی، فرد را به تواناییهایی مجهز می کند که در تمام عمر قادر باشد به طور مستقل و مفید به جستجوی اطلاعات بپردازد و نیاز اطلاعاتی خود را رفع کند و بدین ترتیب زمینه را برای «یادگیری مادام العمر» فراهم سازد. مهارت یادگیری مادام الهمر شرط زندگی موفق برای همه سنین است اما بدون شک در زمینه های پژوهشی و دانشگاهی این مهارت بسیار ارزشمند جلوه می کند.

حتما برای شما که در حال انجام کارهای پایان نامه تان هستید یا می خواهید مقاله ای بنویسید و پژوهشی را انجام دهید؛ اتفاق افتاده است که با حجم زیادی فایل مقاله، کتاب، پایان نامه و غیره مواجه شده اید که هر چقدر که آنها را در فولدرهای سیستم تان مرتب می کنید، اما بازهم وقتی به یک فایل بخصوص احتیاج دارید یا می خواهید استناد به منابع تان را ساماندهی کنید و مطابق با استانداردهای استنادنویسی آنها را مرتب نمایید؛ دچار سردرگمی شده اید یا اینکه زمان زیادی را در اوج استرس برای این موضوع صرف کرده اید تا بالاخره توانسته اید فایل نهایی را در قالب خروجی کار پژوهشی تان تحویل دهید. حتی ممکن است در جایگاه کتابدار متخصص در یک کتابخانه، مراجعه کننده ای با همین شرایط، نزد شما بیاید و برای حل این سردرگمی راهکار  و مشاوره بخواهد. در آن صورت شاید در حین انجام کار پژوهشی خودتان یا فکر کردن برای کمک به کاربرتان، آرزو کرده اید که ای کاش این کار را یک نرم افزار هوشمند انجام می داد و همیشه در دسترس تان بود.

دوره آموزشی گذر از انگلوآمریکن به آر دی ای (RDA) از تاریخ ۹ دی ماه در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. این دوره تا روز دهم بهمن ماه نیز فعال است و پس از آن امکان دسترسی به آن وجود نخواهد داشت. دوره آر دی ای٬ توسط دکتر ملیحه درخوش تدریس می شود.


در این سخنرانی امیرحسین رجب زاده در رابطه با تعریف سوء رفتارهای پژوهشی، مفهوم سرقت علمی و نگاهی به انواع سرقت علم خواهد پرداخت.

علاقه رو به رشد در علوم اطلاعات و تعامل انسان و رايانه، منجر به درك نقش مشارکت در تسهيل جست و جوي اطلاعات شد و در پي آن تحقيقات در حوزه رفتار اطلاع‌یابی مشاركتي شكل گرفت. رفتار اطلاع‌یابی مشاركتي را تقاطع بازيابي اطلاعات با رشته‌هاي ديگر همچون تعامل انسان و رايانه، كار مشاركتي، آموزش مشارکتی و غیره ... مي‌دانند. معرفی حوزه رفتار اطلاع‌یابی مشاركتي، اثرات متقابل آن در حوزه‌های دیگر و ارائه مطالعات صورت گرفته در این حوزه از اهداف این وبینار است. این وبینار کمک خواهد کرد تا محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با موضوعات به روز در این حوزه، برای مطالعه و پژوهش‌های بیشتر آشنا شود.

دوره آموزشی تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه ها  بصورت مجازی برگزار می گردد.

دوره آموزشی تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه ها تیر و مردادماه 97 بصورت مجازی برگزار می گردد.

فرصت حضور در این دوره تا 29 اسفند ماه 1396 میباشد.

این دوره در 29 اسفند ماه 1396 به پایان میرسد.

این دوره در تاریخ 29 اسفند به پایان میرسد.

در این کارگاه آموزشی به مبحث اصول داوری آثار علمی مقاله و کتاب پرداخته می شود.

همایش ملی چشم اندازهای ارتباط علمی، 19 و 20 اردیبهشت ماه برگزار میشود. در صورتی که امکان حضور در این همایش را ندارید، می توانید فایلهای ضبط شده را 72 ساعت بعد از برگزاری مشاهده نمایید.ضمنا برای کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کارگاهی آنلاین نیز برگزار می شود، که گواهی ارائه شده، مورد پذیرش قرار بگیرد.

این دوره تا 29 اسفند 1396 فعال است.

این دوره تا 29 اسفند 96 فعال است.

این دوره تا 29 اسفند 96 فعال است.

کارگاه سواد رسانه توسط انجمن کتابداری شاخه فارس و با تدریس دکتر حسن مقدس زاده برگزار شده است.فایل ضبط شده این کارگاه از ۱۹ بهمن ماه لغایت ۷ اسفند ماه در دسترس است. آزمون این کارگاه اول اسفندماه فعال میشود.

همایش ملی حقوق نشر روز 29 آبان 1397 از ساعت 9 صبح الی 17 در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می گردد.